Takke

Ons Winkel

Ons Winkel, Helpende Hand se skenkingswinkel dien as werkskepping vir die persoon wat die winkel bestuur. Uit die wins van die verkope stel ons Studiefondse beskikbaar vir kinders in die gemeenskap om te gaan studeer wat nie andersins ‘n geleentheid sou gehad het nie. Ander maatskaplike hulp word ook aangespreek deur die wins wat die winkel maak.

>

Ons Plek

Ons Plek, Solidariteit Helpende Hand het tans twee gemeenskapsentrums waar meer as 100 kinders bedien word. Die Ons Plek-gemeenskapsentrums is geleë in Derdepoort in Pretoria en in die Strand en bied meer as net ʼn speelgroepie en naskoolsorg.
Vir die 100 kinders wat by die twee sentrums betrokke is, is dit ʼn plek waar hulle tuis voel. Hulle gaan inderdaad na “ons plek” as hulle instap by die gemeenskapsentrum.

Die kinders ontvang kos en klere, maar die eintlike fokus bly op opleiding. Daar word streng volgens ʼn kurrikulum gewerk en waar nodig, ontvang die kinders lees- en arbeidsterapie. Daar word ook klem geplaas op sportontwikkeling deur Playball, en maandelikse kookklasse word aangebied. Elke kind ontvang ook ʼn rapport en ʼn verslag deur die onderwysers.

Ons Plek in die Strand is in Oktober 2014 vir kinders van die Kays Karavaanpark op die been gebring. Hulle leef in bitter moeilike omstandighede en Helpende Hand het besluit om by hulle betrokke te raak sodat hulle hoop vir die toekoms mag koester.
In 2015 is daar besluit om ’n soortgelyke projek in Pretoria te begin. Na vele lokale oorweeg is, is daar besluit om die sentrum in Derdepoort te open.

In 2015 is daar besluit om ’n soortgelyke projek in Pretoria te begin. Na vele lokale oorweeg is, is daar besluit om die sentrum in Derdepoort te open.

Streeksorganiseerders

Helpende Hand-streeksorganiseerders:

Helpende Hand se 10 streeksorganiseerders staan aan die hoof van ons 170+ takke landwyd. Hulle droom is om ’n Helpende Hand tak in elke dorp in die land te stig. Hulle maak ook seker dat ons vrywilligers genoeg ondersteuning kry om doelgerig Helpende Hand se verteenwoordigers in hulle gemeenskappe te wees.

Helpende Hand Takke 3

Mariana Kriel

Gauteng-Noord
Sel: 084 952 5837 mariana@helpendehand.co.za
Kobus-Venter-150x150

Kobus Venter

Vrystaat
Sel: 079 488 1964 kobus@helpendehand.co.za
Helpende Hand Takke 7

Marianthie van der Walt

Limpopo
Sel: 082 741 7858 marianthie@helpendehand.co.za
Helpende Hand Takke 8

Fanie Buys

Noord-Wes en Noord-Kaap
Sel: 082 645 0887 fanieb@helpendehand.co.za
Helpende Hand Takke 1

Mariette van Heerden

Kwazulu-Natal
Sel: 084 411 7806 marietteh@helpendehand.co.za
Mariëtte

Mariëtte vd Werken

Gauteng-Suid
Sel: 071 548 8013 mariette@helpendehand.co.za
Alisha-2

Alisha de Lange

Wes- en Suid-Kaap
Tel: 082 923 1438 alisha@helpendehand.co.za
Helpende Hand Takke 15

Marlene Basson

Oos-Kaap
Sel: 083 501 3166
Werk: 041 364-3219 marlene@helpendehand.co.za
Annemarie bio foto

Annemarie van Heerden

Mpumalanga
Sel: 082 829 2546 annemarie@helpendehand.co.za

Gee jou verwysings

Moedig jou vriende en familie aan om ook aan te sluit as Helpende Hand-ondersteuners en maak so ons hande sterk. Ons hooftaak is om Afrikaner-armoede te verbreek, voorkom en verlig deur ’n verskeidenheid van projekte.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.